http://www.exoticka.sk - hlavní strana
republika

Kouzelný ostrov Bali je nejlákavější turistickou destináciou v Indonézii, známu umením tanca, exotickou hudbou, sochařstvím, maľbami, výrobky z kože a kovotepectvím. Ostrov ponúka 400km malebných a romantických pláží s bielym pieskom a azúrovo modrým morom. Populácia Na Bali žije väčšina príslušníkov indonézske hinduistickej menšiny a je tiež nazývaný ostrovom Bohů. Poloha: juhovýchodnej Ázie. Bali je ostrov ležiaci na 8 ° 25 '23 "j. šírky, 115 ° 14' 55" v. dĺžky v Indonézske súostrovie Indonézskej republiky. Ostrov Bali je jednou z 33 indonézskych provincií a leží v najzápadnejšej časti súostrovia Malých Sund, medzi Javou na západe a Lombok na východe. Oficiálny názov krajiny: Indonézska republika / Republik Indonesia Hlavné mesto provincie: Denpasar Najvyššia hora na Bali: Gunung Agung (3.142 m nm) Oficiálny jazyk: Indonézsky - Bahasa Indonesia, ale na oCelý článok Bali - Geografia

Kromě exotické dovolené nezapomeňte poznávat Česku Republiku a její zajímavosti. Spolu s portálem Megaubytko Vám rádi naplánujeme pobyt na Moravě, v Jeseníkách nebo na Lipně. Vyberte si ubytování Lipno nebo ubytování Jižní Morava . Budete příjemně překvapen kvalitou služeb a příznivou cenou. Rezervujte si ubytování přes MegaUbytko ještě dnes.

Cestovné informácie

Keď v roku 1492 pristál v blízkosti dnešného mesta Pauerto Plata Kryštof Kolumbus, napísal královně Isabel Kastilské - "Toto je najkrajšie krajiny, ktorú kedy ľudské oko uzrel."

Jazyk: úradným jazykom v Dominikánskej republike je španielčina, ale v turistických oblastiach sa dá dohovoriť jednoduchou angličtinou alebo i nemčinou.
Počasie: Vďaka takmer celoročne ideálnemu počasia možno do krajiny cestovať na exotickú dovolonou po celý rok. Iba v období medzi májom a októbrom býva o niečo väčší počet zrážkových dní v mesiaci. Priemerne v Dominikánskej republike prší len 5-8 dní v mesiaci. Teplota vzduchu a vody je po celý rok pomerne tropická a dosahuje priemerných teplôt vo dne 28-31 stupňov Celzia, v noci 18-24 stupňov Celzia a teplota vody sa pohybuje okolo 26-28 stupňov Celzia.
Cesta: Let do Dominikánskej republiky trvá cez 10hodin
Čas -5/-6: pri návšteve v zime si čas posuniete o 5 hodín späť a pri letnom čase až o 6 hodín nazpátek.
Mena: oficiálnou menou je Dominikánskej peso (RD $). Z krajiny je zakázané túto menu vyvážať! Odporúča sa priviesť si so sebou americké doláre (USD), pretože iné meny sú tu zmeniť za horších kurzov. Je dôležité si uschovať strvzenku o výmene valút, pretože by směnárníci nemuseli túto neutracenou menu směnit späť na doláre! Vo väčších obchodoch, hoteloch a bankách prijmam bez problémov platobnej karty EuroCard, MasterCard, VISA a American Express. Je prísne zakázané zmeňovania peňazí na čierno, na ulici!
Hotely: Miestne hotely majú trochu iné standarty, preto sa odporúča do hotelov kategórií *, **, *** vziať si so sebou: sprej proti lezoucímu hmyzu, el. Prístroj proti komárom ... Ak si potrpíte na čistotu potom si so sebou do týchto horších hotelov priveziete niečo na dezinfekciu kúpeľne a WC a radšej si privezie vlastné obliečky na posteľ.
Zdravotná starostlivosť: Je na nižšej úrovni ako je středoevropan zvyknutí. V každom prípade sa odporúča cestovné poistenie s poistením liečebných nákladov. Odporúča sa očkovanie proti žltačke apod
Pitná voda: Voda z miestnej vodovodnej siete nie je pitná. Odporúča sa kupovať len balenú vodu. Neodporúča sa chladenie nápojov ľadom, ktorý sa vyrába z vody pochybnej kvality a to hlavne na uliciach a plážach!
Obyvatelia: Miestni ľudia sú milí, usměvavý, přívětivý a už dávno pochopili, že nič nie je za darmo a za všetko chcú zaplatiť (napr. keď za radu kadiaľ, kam). Miestne domorodci si skrátka myslí, že ten kto k nim môže přiletět musí byť milionár a podľa toho sa aj správajú. Ďalšie obdivuhodnou vlastností miestneho oobyvatelstva je absolútna apatia voči akým koliv problémom. Ich nejmilejší a najpoužívanejšie slovo je MANJANA - tento výraz má mnoho významov, od významu neskôr, zajtra, niekedy až po nikdy.
Výlety: Ideálnym riešením je dohovoriť sa a vo viacerých ľuďoch si prenajať taxík. Jedným z nádherných miest na jednodňových výlet je odporúčame na ostrov Cayo Levantado.
Kúpanie, opaľovanie, pláže: Miestne pláže sú nádherné, udržiavané a čisté, rovnako tak ako miestny mora. Rozhodne si nezabudnite vziať Šnorchl a plutvy, pretože miestne koralové útesy a azúrovo modrá voda ponúkajú úchvatnou podvodná scenérii. Odporúčajú sa kvalitné opaľovacie prípravky s vysokým ochranným faktorom.
Internet: internetových kaviarní je tu ako maku a preto nie je problém sa kedykoľvek za mierny peníz spojiť s domovom ...


Zvětšit mapu

Colné predpisy: V Dominikánskej republike je prísne zakázané vyvážať z krajiny, mušle, škeble či iné organické alebo anorganické látky vylovené z mora! Z krajiny je možné bez precleniu vyviezť napr. 200 cigariet alebo 50 cigár, 1 liter silného alkoholu, alebo 2 litre s nižším obsahom naž 22% liehu, 0,5 kg kávy alebo tovaru v maximálnej hodnote cca 6000 Sk.
Drogy: V krajine je prísne potrestané pašovania akých koliv drog, hrozí pokuta až do víše 50000 RD $ a až 5 rokov väzenia!
Kriminalita: Podľa vyjadrení miestnej polície, prý v krajine kriminalita prakticky neexistuje ... Takže maximálne sa tu okrádají turisti medzi sebou ...

Doprava
Pravidlá: V Dominikánskej republike neplatia takmer žiadne cestné pravidlá. Místníjezdí buď rýchlo alebo pomaly, ředjíždí sa tu z akejkoľvek strany, v zásade sa tu nebliká, v noci jazdia so zapnutými diaľkovými svetlami a bohužiaľ neberú vážne ani semafory, preto musíte byť neustále v strehu! Max. rýchlosť na rýchlostných cestách je stanovená na 100 km / h., a na ostatných cestách 80 km / h - miestna polícia často kontroluje rýchlosť a ako to turistom Vám nič neodpustí.
Taxi: jazdí tu veľké množstvo klasických taxik.
kva-kva: sú miestne minibusy, ktoré stavajú na mávnutie a sú približne pre 10 ľudí, ale bežne veze aj 2x viac ľudí. Vďaka tomu je jízdné veľmi nízke, pretože sa rozpočítava medzi medzi všetkých cestujúcich.
Autopožičovne: Nachádza sa tu veľké množstvo autopožičovní, ale sú tu pomerne drahá a ich technický stav je veľmi rozdielny. Požičiavanie áut sa tu neodporúča z dôvodu častých problémov pri vrátení vozidla a preukázaním, že to či ono poškodenie bolo už pri prevzatí. Ďalším z dôvodov prečo si auto radšej nepůjčovat je fakt, že ak dôjde k nehode je prakticky vždy vinný cudzinec.

Dôležité telefóny:
V celej krajine platí pre všetky jednotky záchraného zboru jednotné číslo: 911
Turistická polícia - bezplatné číslo: 12 00 35 00
Konzulát SR (001809) 7323767, 6839547, fax: (001809) 7325893

Diplomatické zastúpenia, víza: S Dominikánskou republikou má Slovenská republika bezvízový styk, ak doba pobytu nepresiahne 90 dní.
Veľvyslanectvo SR Caracas / Venezuela
Embajada de la República Checa
Calle Los Cedros, Qta. Isabel
Urbanizacion Country Club
Caracas 1060
Venezuela

tel: 0058212/2611746, 2618528
fax: 0058212/2663987
e-mail: caracas@embassy.mzv.cz

Prevádzkové hodiny úradu: pondelok - piatok
08.00 - 14.30

Dominikánska republika je krajina kam sa každý rád vracia a ktorá dokáže vyplniť predstavy o raji i toho najnáročnejšieho cestovatele ...

Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Dovolenka-info ::


:: Cestovné informácie ::


:: Dominikánská-republika-počasie ::


:: Poloha a místopis ::Vybrané foto

Dominikánska republika,Cestovné informácie na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie