http://www.exoticka.sk - hlavní strana
republika

Tunisko je malebný štát v Severnej Afrike, ktorý je svojou rozlohou asi dvakrát väčšie ako Česká republika. V Tunisku je tou pravou exotickú krajín, plnú arabských nápisov, vždy veselých ľudí, ktorí nikam nespecham, pusto a rozpálenom Saharu alebo nádherné romantické pláže, ktoré obmýva Stredozemné more.

Tunisko bohužiaľ nepatrí medzi príliš farbami hýřící krajiny. Nenájdete tu príliš zelene, všetko je ako by sivasto až svetlohnedé, miestne domy sú bíle s modrými, ale aj rôznofarebnými okeními rámy a pre turistov tak zostáva najväčším lákadlom púšť Sahara, biele pláže a miestne pamiatky. Celý článok Dovolenka Tunisko

Kromě exotické dovolené nezapomeňte poznávat Česku Republiku a její zajímavosti. Spolu s portálem Megaubytko Vám rádi naplánujeme pobyt na Moravě, v Jeseníkách nebo na Lipně. Vyberte si ubytování Lipno nebo ubytování Jižní Morava . Budete příjemně překvapen kvalitou služeb a příznivou cenou. Rezervujte si ubytování přes MegaUbytko ještě dnes.

Dovolenka-info

Atrakcie

Santo Domingo - Indiánske jaskyne Three Eyes, Pamätník K. Kolumba
Medzi najkrajšie letoviská patria:
- Juan Dolio - vyhľadávané stredisko je známe svojimi potápačskými školami. Stredisko leží na krásnych piesočnatých plážach, ktoré kde tu lemujú skaly.
- Boca Chica - patrí medzi najstaršie a najluxusnejšie strediská krajiny. Je vhodná pre milovníkov rušného nočného života.
- Punta Cana - toto stredisko má nádherné pláže s bielym pieskom. Určite tu nájdete malebné scenérie s kokosovými palmami.
Laguna Oviedo - leží v NP Jaragua - najväčšia chránená oblasť
samotná laguna sa nachádza kúsok od pobrežia, kde sú nádherné pláže z bieleho kameňa
Jazero Enriquillo - leží v NP Isla Cabrito a je výborné miesto na pozorovanie krokodílov a leguán (je blízko hraníc s Haiti).

Štátne zriadenie: republika
Hlavné mesto: Santo Domingo (2 138 300 obyv.)
Rozloha: 48 422 km2
Počet obyv.: 7 964 000 (1996)
Hustota obyvateľstva: 164,5 obyvateľov/km2
Úradný jazyk: španielsky
Rasové a národnostné zloženie: mulati (60%), belosi (28%), černoši (11,5%), iné (0,5%) Náboženstvo: rímskokatolícke (94%), iné (6%)
Urbanizácia: 66%
Gramotnosť: 84,7%

- Skoro žiadna kriminalita na rozdiel od iných štátov tejto oblasti

História

r. 1492 pristál na ostrove Krištof Kolumbus - tým sa stal ostrov španielskou kolóniou
- Neskôr pripadol ostrov Francúzsku
- V r. 1822 V časť ostrova sa nasilu pripojila k Haiti
- Nezávislosť získala v r. 1844
- Víza nie sú potrebné - na letiskách stačí uhradiť tzv. turistickú kartu

Geografia

Rozprestiera sa na V časti ostrova Hispaniola
Uprostred krajiny sa tiahne Cordillera Central s najvyšším vrchom celej karibskej oblasti Pico Duarte (3175 m nm) - okolie vhodné pre turistiku, cyklistiku a rafting

Poloostrov Samana je výborné miesto pre pozorovanie veľrýb
Na S sa nachádza jantárové pobrežie, odkiaľ pochádzajú niektoré z najkrajších jantárom na svete. Ty najneobyčajnejšie kúsky si môžete pozrieť v Múzeu Jantár.

Povrch je rozmanitý. Najnižšia nadmorská výška je dokonca pod úrovňou mora (-46 metrov).
Zaujímavosťou je skutočnosť, že teplota vody je prakticky totožná s teplotou vzduchu
Krajina má mnoho riek, aj splavných - Soco, Higuamo, Romana, Yaque del Norte, Yaque del Sur, Yuna, Yuma, a Bajajabonicoco

Zvětšit mapu
Ostrovy

- 2 najväčšie ostrovy Saona a Beata a medzi 2 menšie ostrovy sa radia Catalina a Alto Velo. Ďalšie tri ostrovy - Cabritos, Barbarita a Islita sa nachádzajú v jazere Enriquillo.

Hospodárstvo

Je prevažne jednostranne zameraný na ťažbu zlata, striebra, železných rúd a bauxitu, čo pokrýva 38% HDP
cukr.trstina sa pestuje na plantážach a kakao, káva, tabak a ovocie na malých hospodárstvach
je odpočinková destinácia - zem farebných drevených domčekov - miestne zábavy: hranie domina, kohútov zápasy, baseball a sladká káva
dominujú pláže s bielym pieskom a vysoké kokosové palmy
S pobrežie je jedno zo svetovo vyhlásených miest pre windsurfing
je najvyhľadávanejším turistickým cieľom v karibskej oblasti, každoročne sem zavítajú asi 2 milióny turistov. Toto odvetvie zabezpečuje polovicu príjmov krajiny a prispieva k riešeniu nezamestnanosti.

Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Dovolenka-info ::


:: Cestovné informácie ::


:: Dominikánská-republika-počasie ::


:: Poloha a místopis ::Vybrané foto

Dominikánska republika,Dovolenka-info na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie