http://www.exoticka.sk - hlavní strana
Malajzia

Najnavštevovanejšie malebnou destinácií Malajzia je nepochybne ostrov Penang, ktorý sa rozkladá na severozápadnom pobreží malajského polostrova v prielive Malacca. S celkovou rozlouhou pouhých 285 km2 je ostrov Penang druhý najmenší štát v Malajzii, ale je na ôsmom mieste v počte obyvateľov na štvorcový kilometer. Letovisko Penang je najstaršou britskou kolóniou na území Malajzia.

Celý článok Ostrov Penang
Kromě exotické dovolené nezapomeňte poznávat Česku Republiku a její zajímavosti. Spolu s portálem Megaubytko Vám rádi naplánujeme pobyt na Moravě, v Jeseníkách nebo na Lipně. Vyberte si ubytování Lipno nebo ubytování Jižní Morava . Budete příjemně překvapen kvalitou služeb a příznivou cenou. Rezervujte si ubytování přes MegaUbytko ještě dnes.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je hlavné, najväčšie a veľmi moderné mesto exotického ázijského štátu Malajzia a zároveň jednou z troch malajských spolkových provincií. V meste žije viac ako 3,5 miliónov obyvateľov.


Výraz Kuala v preklade z malajčina znamená sútok. Slovo Lumpur by sa dalo preložiť ako zakalený alebo blatistá. Kuala Lumpur, ako už z názvu vyplýva sa teda nachádza na sútoku riek GOMBASEK a Kleng .
Zvětšit mapu

Dejiny a história mesta Kuala Lumpur sú pomerne nedávne. Kráľovský palác , ktorý sa nachádza v tomto ázijskom meste bol pôvodne od roku 1928 domom čínskeho obchodníka. V roku 1957 došlo v Malajzii k uverejnenia nezávisloti a dnešné Kráľovský palác bol Kúpil a po tej stal sídlom malajského panovníka. Malajzia volia každých päť rokov nového kráľa, ktorý je vybraný z deviatich malajských sultána .

Kuala Lumpur preslávili slávne a do nedávna (do roku 2004) najvyššej budovy na svete, mrakodrapy Petronas Twin Towers . Najvyššou stavbou na svete by sa mal stať, so svojimi skoro 1000 metre výšky zatiaľ nedostavenia mrakodrap Bionic Tower v Čínskej Šanghaji . Hlavným mestom a zároveň novú provincií by sa malo stať práve budovanej mesto Putrajaya . Ďalšie svetový unikát sa nachádza na námestí Merdeka (Námestie slobody) , kde stojí so svojimi 100 metrami najvyšší vlajkový stožiar na zemeguli .

Kľúčové slová tejto kategórie: Malajzia, Malajsia, Penang, exoticka, Destinacia, Destinace, George, Town, dovolenka, dovolenkou, dovolenku, exotika, exotická, romantická, ostrov, Kuala Lumpur, Sepang, F1, exotické, pláže, letovisko, Borneo

Hľadať dovolenku


O úroveň vyššie

:: Malajsie-info ::


:: Kuala Lumpur ::


:: Malajzia-počasie ::


:: Ostrov Penang ::


:: Sepang - F1 ::

Všetko o Foto

Foto (66)


   

Článok Malajzia-1Malajzia-1


   

Článok Malajzia-10Malajzia-10


   

Článok Malajzia-11Malajzia-11


    ..další

Vybrané foto

Malajzia,Kuala Lumpur na Exoticka.sk - dovolenka v exotických krajinách lacno a bez rizika - ukázky fotek

Akčný zájazdy

Itálie