https://www.exoticka.sk - hlavní strana

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je hlavné, najväčšie a veľmi moderné mesto exotického ázijského štátu Malajzia a zároveň jednou z troch malajských spolkových provincií. V meste žije viac ako 3,5 miliónov obyvateľov.


Výraz Kuala v preklade z malajčina znamená sútok. Slovo Lumpur by sa dalo preložiť ako zakalený alebo blatistá. Kuala Lumpur, ako už z názvu vyplýva sa teda nachádza na sútoku riek GOMBASEK a Kleng .
Zvětšit mapu

Dejiny a história mesta Kuala Lumpur sú pomerne nedávne. Kráľovský palác , ktorý sa nachádza v tomto ázijskom meste bol pôvodne od roku 1928 domom čínskeho obchodníka. V roku 1957 došlo v Malajzii k uverejnenia nezávisloti a dnešné Kráľovský palác bol Kúpil a po tej stal sídlom malajského panovníka. Malajzia volia každých päť rokov nového kráľa, ktorý je vybraný z deviatich malajských sultána .

Kuala Lumpur preslávili slávne a do nedávna (do roku 2004) najvyššej budovy na svete, mrakodrapy Petronas Twin Towers . Najvyššou stavbou na svete by sa mal stať, so svojimi skoro 1000 metre výšky zatiaľ nedostavenia mrakodrap Bionic Tower v Čínskej Šanghaji . Hlavným mestom a zároveň novú provincií by sa malo stať práve budovanej mesto Putrajaya . Ďalšie svetový unikát sa nachádza na námestí Merdeka (Námestie slobody) , kde stojí so svojimi 100 metrami najvyšší vlajkový stožiar na zemeguli .

Kl�eov� slova t�to kategorie: Malajzia, Malajsia, Penang, exoticka, Destinacia, Destinace, George, Town, dovolenka, dovolenkou, dovolenku, exotika, exotick, romantick, ostrov, Kuala Lumpur, Sepang, F1, exotick, ple, letovisko, Borneo