https://www.exoticka.sk - hlavní strana

Destinácia Krabi

K jedným z najmalebnejších a najkrajších destinácií v Thajsku je nepochybne oblasť Kraby . Krabi je Thajská provincie, ktorú vyznačujú charakteristické, monumentálne a úchvatné vápencové masívy, ktoré sa týčia z Azúrového mora. Thajská provincia Krabi sa tiahne pozdĺž pobrežia Andamanského mora a každého cestovateľa učaruje svojimi vyhodeným lagunami, takmer nedotknuté plážami a rozprávkovým azurovým morom. Destinácia Krabi je výnimočná vďaka malému množstvo ubytovacích zariadení, čo zabraňuje prieniku masového turizmu do tejto oblasti. Tieto aspekty navodzujú tú pravú relaxačnú atmosféru exotickej dovolenky v takmer nedotknutej prírode.

Zaujímavé miesta

Tygří jaskyne v Kraby


Ak už budete Znudený s polehávání na takmer nedotknutých, exotických a pannensky bielych plážach alebo ste už preskúmali všetky zákutia Azúrového mora a koralových útesov, ponúka destinácie Kraby aj veľa zaujímavých miest kde si budete môcť oddýchnuť od horúceho slniečka a šnorchlovanie. Keď sa vydáte preskúmať okolie, pravdepodobne prvé miesto kam vyrazíte bude Tygří Jaskyne - Wat Tham Seua. Chrámový komplex Tygří Jaskyne , ktorý je asi 7km vzdialený od Kraby sa nachádza na úplnom vrchole skaly a jeho monumentalitu podčiarkuje chrám. Na vrchol hory vedie asi 1200 schodov, ktoré ale stojí za to je prekonať, pretože vyhliadka na široké okolie, ktorá sa ponúka z vrcholu hory je úchvatná a nezabudnuteľná.
Ďalším zaujímavým miestom v okolí Kraby je asi 40 kilometrov južne vzdialené mesto Khlong Thom . Mesto Khlong Thom je známe hlavne vďaka miestnemu múzeu, umiestnenému v chráme Wat Khlong Thom . Ďalším takým to zaujímavým miestom je nepochybne zátoka Ao Nang , ktorá ponúka pokojnú, relaxačnú atmosféru. Ak by ste stále túžili po plážach ta najkrajšie a najobľúbenejšie pláž v oblasti Kraby pláž je Tham Phra Nang . Ideálnym námetom na výlet sú v okolí Rozes ostrovčeky, ako je napríklad: Ko Poda, Ko Hong alebo Ko Huan Kwan . V destináciu Kraby každého návštevníka uchváti veľmi bohatá fauna plná exotických vtákov, cicavcov, medveďov a leopard, ale aj pestrá a farebná flóra.


Zvětšit mapu

Pláž zkamenělých mušlí-Susan Hoi


Táto výjmečně pláž sa nachádza v oblasti Ban Laem Pho , ktorá bola predtým močiarov a domovom mnohých druhov mušlí. Tieto mušle asi pred 40 miliónmi rokov hromadne vymreli a vytvorili vrstvu silnú až 40 cm. Dnes sa mušle predávajú ako turistické suveníry na pobreží.

Ostrov Phi Phi


Na ostrov Ko Phi Phi sa dostanete loďou či už z destinácie Kraby alebo z ostrova Phuket. Lode z Kraby odplouvají denne a lodné lístky sú k zakúpeniu na móle, alebo v turistickej kancelárii. Počas turistickej sezóny jazdí na ostrov Phi Phi lode i destinácie Ao Nang .